XXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                             10. 09. 2017 r.

1. Dzisiaj dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku – XVIII Piesza Pielgrzymka z Ostrowa do Sanktuarium M.B. Pocieszania w Chłopicach. Wyruszyła o godz. 7.30 – Msza w Chłopicach o 11.00 a o 13.. będzie Droga krzyżowa.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień wychowania chrześcijańskiego pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”.
  3. W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa.
  4. W piątek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.
  5. W sobotę po mszy św. spotkanie dla ministrantów i grupy młodzieżowej RAM.
  6. W niedzielę przypada 78. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.
  7. W poniedziałek ( 18.09 ) w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci Św. Stanisława Kostki. Msze św. o 11.00 i 17.00.
    Suma odpustowa o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich parafian na nasze uroczystości
    Bardzo proszę aby pomyśleć o procesji tzn. baldachim poniosą członkowie Rady Duszpasterskiej, chorągwie starsi ministranci a tzw branżowe przedstawiciele danej branży, obrazy – po 4 dziewczyny z klas III, II Gimnazjum oraz klasy VII i VI.
  8. Uroczystość odpustowa zostanie poprzedzona tzw Triduum ( piątek, sobota i niedziela) . O godz. 17.00 będzie wystawienie Najśw, Sakramentu do godz. 18.00 a o 18.00 Msza św. – zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież.
  9. Za tydzień trzecią niedzielę miesiąca – składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny, składamy na tacę lub wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  10. Za tydzień – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku a zarazem Dzień Środków Społecznego Przekazu, obchodzony w Polsce w trzecią niedzielę września. Składka na tacę będzie przeznaczona na diecezjalne radio „Fara”.
  11. Proszę o wpłacanie na tygodnik „Niedziela” na IV kwartał po 65 zł.
  12. Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
    Karol Andrzej Niemiec Franciszka i Alicji  – kawaler – zam. w Ostrowie par. tutejsza
    i Justyna Michalik
    c. Kazimierza i Aliny – panna – zam. w Łukawcu par. Łukawiec. Zapowiedź I
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  13. Podziękowanie za prace przy kościele w dniu wczorajszym …
  14. Sprzątanie kościoła: w tym tygodniu prosimy parafian: Stawarz Krzysztof, Madycki Marek, Niebylski Robert, Łubiński Witold, Maciaszek Paweł.