XXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                3. 09. 2017 r.

1. Dziś XXII niedziela w ciągu roku, I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych: Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
  2. 6 czerwca br. w „polskiej Fatimie” – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach – biskupi polscy odnowili Akt poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi.
    Tegoroczny Akt Poświęcenia  jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi i nawiązywał do zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r.
  3. Dzisiaj w Radymnie w par, św. Wawrzyńca godz.. 14.00 msza św. dożynkowa a po niej festyn „Wawrzyniada – swojskie smaki”. Tańczą, grają i śpiewają Ostrowiacy
  4. Dzisiaj dożynki powiatowe w Chłopicach – Msza św. o godz. 13.00
  5. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele o godzinie 8.00 Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.
    W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty.
  6. W środę po nabożeństwie spotkanie ministrantów.
  7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek miesiąca. W pierwszy czwartek Msza Święta o godz. 18.00
  8. Spotkanie Akcji Katolickiej po przerwie wakacyjnej  w pierwszy czwartek miesiąca.
  9. W piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00. Błogosławieństwo ziarna przeznaczonego do siewu – po Mszy Świętej.
    Odpust w Hnatkowicach  oraz w Świętem.
  10. W piątek po mszy św. spotkanie grupy duszpastersko-liturgicznej
  11. W sobotę do pracy przy kościele przed odpustem prosimy parafian od nr 91 do 120
  12. W przyszłą niedzielę XVIII Piesza Pielgrzymka z Ostrowa do Sanktuarium M.B. Pocieszania w Chłopicach. Wyruszamy o godz. 7.30 – Msza w Chłopicach o 11.00
  13. W tym tygodni Msza święta wieczorem o godz. 18.00.
  14. Proszę o wpłacanie na tygodnik „Niedziela” na IV kwartał po 65 zł.
  15. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy: Mikoś Barbara, Perczyk Henryk, Sebastianka Marian, Kosiński Stanisław, Sawuła Zbigniew