XXI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                 27.08.2017 r.

1. Witamy w naszej wspólnocie ks. Jacka Magonia, naszego nowego wikariusza.
  2. W nawiązaniu do apelu Przewodniczącego KEPoraz akcji prowadzonej przez Caritas, w niedzielę, 27 sierpnia br. w Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się  zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską. Burze i nawałnice, które przeszły 11 sierpnia 2017 r. nad Polską, okazały się tragiczne w skutkach: ofiary śmiertelne, wielu rannych, pozrywane dachy, zniszczone domostwa i budynki użyteczności publicznej, zerwane sieci energetyczne. Skala strat jest ogromna i trudna do oszacowania. Apelujemy o ofiarność i solidarność z Rodakami, którzy najbardziej ucierpieli w ostatnich wydarzeniach.
  3. Dzisiaj dożynki gminne w Chotyńcu: Msze św. dożynkowa o 15.00 a za tydzień dożynki powiatowe w Chłopicach.
  4. We wtorek wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00
  5. W piątek przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  7. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
    W pierwszy piątek Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Składka na tacę na potrzeby misyjne.
    Wyjazd z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 9.00
  8. W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00 i nabożeństwo fatimskie pierwszo sobotnie
  9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
    – róże kobiet po mszy św. o godz. 8.00
    – róże mężczyzn po Sumie
  10. Ogłoszenie Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowie
  11. Spotkanie rodziców dzieci z Przedszkola Parafialnego w Radymnie będzie w środę o godz. 19-tej.
  12. Za tydzień w niedzielę w Radymnie w par, św. Wawrzyńca godz.. 14.00 msza św. dożynkowa a po niej festyn „Wawrzyniada – swojskie smaki”. Tańczą, grają i śpiewają Ostrowiacy
  13. W niedzielę – 10.09 –  XVIII Piesza Pielgrzymka z Ostrowa do Sanktuarium M.B. Pocieszania w Chłopicach. Wyruszamy o godz. 7.30
  14. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Wolański Stanisław, Oronowicz Jerzy, Michalik Mieczysław, Chudzik Andrzej, Sawuła Krzysztof