XX Niedziela Zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                               20.08.2017 r.

 1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.
 2. Podziękowanie za Kalwarię ..
 3. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową.
 4. W czwartek będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.
 5. W sobotę, 26 sierpnia, nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Msza Święta w naszym kościele o godz. 00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. A w tym roku obchodzimy 300. lecie koronacji obrazu Jasnogórskiego.
 6. W tygodniu Msze święte o godzinie 18.00
 7. Za tydzień gminne dożynki w Chotyńcu …
 8. Ogłoszenie o próbie Zespołu Pieśni i Tańca „Ostrowiacy” – Podziękowania za piękny występ na dożynkach … w piątek próbo o godz. 19.00 ( wszystkich … najmłodsze dzieci przychodzą z rodzicami )
 9. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – składka remontowa. Na remont dachu.
 10. Lista ofiarodawców z miesiąca czerwca …
 1. Ogłoszenie o zbiórce na poszkodowanych w nawałnicach: W nawiązaniu do apelu Przewodniczącego KEP oraz akcji prowadzonej przez Caritas, w niedzielę, 27 sierpnia br. w Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się  zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską. Burze i nawałnice, które przeszły 11 sierpnia 2017 r. nad Polską, okazały się tragiczne w skutkach: ofiary śmiertelne, wielu rannych, pozrywane dachy, zniszczone domostwa i budynki użyteczności publicznej, zerwane sieci energetyczne. Skala strat jest ogromna i trudna do oszacowania. Apelujemy o ofiarność i solidarność z Rodakami, którzy najbardziej ucierpieli w ostatnich wydarzeniach.
 2. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Gilarski Leon, Winiarz Stanisław, Guzik Tomasz, Czternastek Kazimierz, Kosiński Zbigniew