XIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła                                 13.08.2017 r.

1. Dzisiaj, 13 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. W najbliższy poniedziałek w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941).
  3. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte Msze święte o godz. 8.00 i 11.00 oraz około 15.30 – po przybyciu pielgrzymów. Będzie to równocześnie Msza św. dożynkowa. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
  4. Wtorkowa uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.
  5. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00
  6. Jak zostało ustalone w trzecią niedzielę miesiąca ( za tydzień ) składka remontowa po 50 zł – Na nowe poszycie dachu. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu
  7. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Dziedzic Henryk, Grabski Krzysztof, Kubaka Janusz, Zubrzycki Zbigniew, Jakubik Halina