XVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie XVII Niedziela Zwykła                                      30.07.2017 r.

1. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.
  2. We wtorek zapraszamy na modlitwę z Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego
  3. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. ( W naszej parafii przeżywany w święto św. Stanisława Kostki )
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. W pierwszy piątek przed południem od godz. 9.00 odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią świętą, a po południu zapraszamy na Mszę Świętą wotywną o Bożym Sercu oraz nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa
    W piątek w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętego Jana Vianneya z Ars – patrona proboszczów.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec Fatimski.
  7. Zbliża się czas Kalwarii. Chętni, którzy chcą się wybrać na odpust na Kalwarii Pacławskiej proszę, aby zgłosili się w zakrystii. Sprawa bagaży – prosimy aby zgłosił się chętny do ich przewiezienia.
  8. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku.
  9. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych
    róże kobiet po Prymarii
    róże mężczyzn po Sumie
  10. Lista ofiarodawców z miesiąca maja  …..
  11. Ogłoszenie o moście kolejowym …
  12. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian:  Baran Marian, Siara Paweł, Koralewicz Janusz, Korecki Mieczysław, Siara Tomasz.