XVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie XVI niedziela zwykła                                  23.07.2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela przykrywa przypadające 23 lipca święto św. Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy.
  2. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła.
  3. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Dzisiaj po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary do puszek na środki lokomocji dla misjonarzy…
  4. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Modlimy się za rodziców i dziadków.
  5. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Sidor Maria, Gilarski Wincenty, Grabski Józef, Blok Jan, Molenda Zbigniew, Jasiewicz Witold.