XIV Niedziela Zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie XIV Niedziela Zwykła                                 9.07.2017 r.

 1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego.
 2. We wtorek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy.
 3. Przyszła niedziela, 16 lipca, przykrywa liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. Właśnie na górze Karmel duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie znajduje się św. Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest św. Rafał Kalinowski.
 4. Zgodnie z ustaleniami w trzecią niedzielę miesiąca (tzn. za tydzień) składka remontowa po 50 zł. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
 5. Zapowiedzi Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
  Damian Jankowski syn Romana i Bogusławy Balawejder – kawaler – zamieszkały w Przemyślu parafia O. Salezjanie
  i Edyta Katarzyna Kosińska córka Stanisława i Barbary Hołowacz – panna – zamieszkała w Ostrowie k. Radymna parafia tutejsza . Zapowiedź I.
  Adam Sylwester Storek
  syn Franciszka i Jadwigi Wilk – kawaler – zamieszkały w Ostrowie k. Radymna parafia tutejsza
  i Katarzyna Gabriela Szymańska córka Bogusława i Edyty Szmuc  – panna – zamieszkała w Ostrowie k. Radymna parafia tutejsza. Zapowiedź I.
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
 6. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Kupka Krzysztof, Grabski Jan, Durbajło Andrzej, Suchy Tomasz, Dziedzic Jan.