Zesłanie Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego                  4.06.2017 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu.
    W naszej Parafii Uroczystości Prymicyjne O. Jakuba Szymczychy.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo za tydzień w drugą niedzielę miesiąca: róże kobiet po Mszy św. o godz. 8.00
    róże mężczyzn po Sumie.
  3. W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele. Msze Święte w naszym kościele o godz.. 8.00 i 17.00.
  4. We wtorek modlitwy z Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego oraz spotkanie uczniów kl. III Gimnazjum.
  5. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00.
  6. We czwartek spotkanie Akcji Katolickiej – rozpoczynamy Mszą św.
  7. W piątek spotkanie grupy duszpastersko- liturgicznej.
  8. W sobotę spotkanie RAM
  9. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
  10. W czerwcu codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  11. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja będzie w górę i z powrotem do kościoła. Proszę pomyśleć o ołtarzach.
  12. W czerwcu – 18.06; niedziela – jest planowana pielgrzymka do Łagiewnik.
  13. Podziękowania za Dyrekcji Szkoły …
  14. W czasie wakacji możemy skorzystać z różnych form spotkania z Bogiem:
    – Oaza – Rekolekcje RAM  – Piesza Pielgrzymka w lipcu zachęcam do wzięcia udziału. Pielgrzymka rozpoczyna się 4 lipca, do Częstochowy dochodzi 15 lipca.
  15. Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
    Robert Siara Stanisława i Zofii – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
    i Małgorzata Skarbińska c. Zbigniewa i Jadwigi – panna – zamieszkała w Rzeszowie parafia Rzeszów – Katedra.
    Zapowiedź I.
    Artur Stanisław Zubrzycki
    s. Zbigniewa i Zbigniewy Czternastek – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
    i Ewa Bernadeta Dominik
    c. Marka i Bernardy Wodała – panna – zamieszkała w Nielepkowicach parafia Wiązownica.  Zapowiedź I.
    Mateusz Bała s
    . + Ryszarda i + Anny Bąk – kawaler – zamieszkały w Pawłosiowie, parafia Pawłosiów
    i Wioleta Ewa Lewandowska
    c. Stanisława i Danuty Janduła – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza.
    Zapowiedź I.
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  16. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Fik Józef, . Kuropatwa Zdzisław, Domszy Wiesław, Trelka Ryszard, Hołowacz Franciszek,