Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 28.05.2017 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Dzisiaj w Archidiecezji Przemyskiej święcenia diakonów, a w najbliższą sobotę święcenia prezbiterów. W dniach Nowenny do Ducha Świętego módlmy się za tych, którzy będą przyjmować święcenia, by jak najlepiej przygotowali się do podejmowanej posługi.
 3. Dzisiaj nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 8.00 i 11.00
 4. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W środę zakończenie nabożeństw majowych
 5. W czwartek – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00
 6. Zaproszenie Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ew Ostrowie
 7. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej w naszym kościele codziennie przed mszą św. Pamiętajmy o modlitewnej prośbie o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej. Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę.
 8. Spotkanie Akcji Katolickiej wyjątkowo w drugi czwartek 8 czerwca
 9. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem od godz. 9.00
 10. W sobotę nabożeństwo fatimskie po Mszy św.
 11. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. W naszej wspólnocie parafialnej uroczystości prymicyjne O. Jakuba Szymczychy. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę. Czuwanie modlitewne rozpoczniemy o godz. 20.00.
 12. Dzień dziecka w Sośnicy …
 13. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – jednak zmiana tajemnic różańcowych będzie w drugą niedzielę miesiąca tj. 11.06:
  róże kobiet po Mszy św. o godz. 8.00;  róże mężczyzn po Mszy św.  o godz. 11.00
 14. Ogłoszenie w sprawie sieci energetycznej …
 15.  Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
  Mateusz Marcin Grygar Józefa i Janiny Pełech – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
  i Gabriela Samanta Buczkowska  c. Andrzeja i Danuty Motyka – panna – zamieszkała w Surochowie parafia Surochów. Zapowiedź II.
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami winien poinformować Urząd Parafialny.
 16. W czasie wakacji możemy skorzystać z różnych form spotkania z Bogiem:
  – Oaza – Rekolekcje RAM – Piesza Pielgrzymka w lipcu zachęcam do wzięcia udziału. Pielgrzymka rozpoczyna się 4 lipca, do Częstochowy dochodzi 15 lipca. Koszt Pielgrzymki 130 złotych od osoby, (jeżeli z tego samego domu idzie druga osoba to płaci 70 złotych).
 17. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali:  W tym tygodniu prosimy parafian: Madycki Jan, Pasaj Mieczysław; Suchy Marek; Hołowacz Józef; Stasik Damian