VI Niedziela Wielkanocy

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocy                                             21.05.2017 r.

 1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie.
 2. Dzisiaj o godz. 12.15 zebranie wiejskie w Świetlicy wiejskiej
 3. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.
  Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Rozpoczniemy Mszą św. w kościele o godz. 18.00, a następnie procesja ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych:
  a) jutro – do krzyża , do krzyża w stronę Łowiec,
  b) we wtorek –  do krzyża na tzw. Zagumienka
  c) w środę – do krzyża, do figuy za kościołem
 4. We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
 5. We wtorek spotkanie uczniów kl. I Gimnazjum
 6. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
 7. W piątek początek Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
 8. W najbliższą sobotę na Jasnej Górze w Częstochowie nasz rodak O. Jakub Szymczycha przyjmie święcenia kapłańskie – polecajmy Go w naszych modlitwach..
 9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą niedzielę.
 10. W czasie wakacji możemy skorzystać z różnych form spotkania z Bogiem:
  – Oaza – Rekolekcje RAM  – Piesza Pielgrzymka w lipcu zachęcam do wzięcia udziału. Pielgrzymka rozpoczyna się 4 lipca, do Częstochowy dochodzi 15 lipca.
 11. Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
  Mateusz Marcin Grygar Józefa i Janiny Pełech – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
  i Gabriela Samanta Buczkowska c. Andrzeja i Danuty Motyka – panna – zamieszkała w Surochowie parafia Surochów. Zapowiedź I.
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami winien poinformować Urząd Parafialny.
 12. Zgodnie z ustaleniami w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli dzisiaj ) składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
 13. Lista ofiarodawców z marca ….

Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Borys Jan; Lepszy Jan; Gałęza Grzegorz; Grabski Krzysztof; Sawuła Zygmunt;