V Niedziela Wielkanocy

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocy                                   14.05.2017 r.

 

  1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.
  2. Dzisiaj nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 8.00 i 11.00
  3. Dzisiejsza niedziela przykrywa święto św. Macieja Apostoła (obchodzone 14 maja), wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Pana Boga dla braci.
  4. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 18.00
  5. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.
  6. We wtorek spotkanie uczniów kl. II Gimnazjum – rozpoczynamy Mszą św.
  7. W sobotę spotkanie młodzieży po Mszy św.
  8. Zgodnie z decyzją Rady Duszpasterskiej w trzecią niedzielę miesiąca ( za tydzień ) składka remontowa. W kopertach lub na konto po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  9. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Siara Józef, Kokoszka Robert, Ratuszniak Wiesław, Perczyk Andrzej, Gilarski Marian.