IV Niedziela Wielkanocy

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocy                             7.05.2017 r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata.
 2. Dzisiaj przypada pierwsza Niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
  Róże kobiet po Prymarii.
  Róże mężczyzn po Sumie.
  Nabożeństwo majowe dziś po Prymarii i po Sumie.
 3. Pragnę wyrazić wdzięczność za zaangażowanie w przygotowanie i przeżycie odpustu…
 4. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkich parafian gorąco zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00.
 5. We wtorek spotkanie uczniów kl. III Gimnazjum
 6. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.
 7. W sobotę spotkanie formacyjne dla młodzieży RAM…
 8. Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Strachociny do sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w sobotę 16 maja. Szczegóły za tydzień.
 9. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
 10. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: .. W tym tygodniu prosimy parafian: Sebastianka Witold, Hołowacz Aneta, Krowiak Wiesław, Kędziera Maria, Joniec Grażyna, Kiełt Wiesław, Balicki Marek, Storek Franciszek, Senio Wiesław, Senio Witold.