III Niedziela Wielkanocy

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkanocy                                 30.04.2017 r.

 

 1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy, zakończenie tygodnia miłosierdzia. Dziękujemy za przynoszenie skarbonek wielkopostnych „Caritas”.
 2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii.
 3. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii św.
  Na Sumie dzieci klasy III po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć we Mszy św.
  Dziękujemy rodzicom tych dzieci za ufundowanie nowych mikrofonów bezprzewodowych.
 4. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
 5. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 18.00, po której będziemy celebrowali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.
 6. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 7. W tym miesiącu wyjątkowo odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem we wtorek przed odpustem a nie w pierwszy piątek – od godz. 9.00
 8. We wtorek po mszy i nabożeństwie majowym zapraszamy na Maryjny Wieczór Chwały, który poprowadzi ks. Piotr Czarniecki. Zakończymy Apelem Jasnogórskim
 9. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny,  Archidiecezji Przemyskiej oraz naszej parafii.
  Uroczystość odpustowa w naszej parafii – Msze św.: 8.00 i 11.00 – Suma
  Sumę odprawi ks. Piotr Czarniecki. Zapraszamy wszystkich rodaków.
  Nie będzie Mszy św. popołudniowej – Nabożeństwo majowe po Sumie.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca maja.
 11. W czwartek spotkanie Akcji Katolickiej …
 12. Najświętsza Panna i Jezus ukazali się siostrze Łucji dnia 10 grudnia 1925 r., aby opisać nabożeństwo wynagradzające grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. W jego ramach powinniśmy:
  w pierwsze soboty miesiąca przystąpić do spowiedzi z intencją wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw  Niepokalanemu Sercu Maryi. Można także skorzystać z łaski sakramentu pojednania wcześniej, byleby w tym dniu być w stanie łaski uświęcającej, bez grzechu ciężkiego;
  2. przyjąć Komunię Św. w pięć pierwszych sobót miesiąca w powyższej intencji;
  3. odmówić pięć tajemnic różańcowych;
  4. przez piętnaście minut rozważać tajemnice różańcowe ofiarując tę medytację w wymienionej intencji. Niezbędnym warunkiem dobrego odprawienia nabożeństwa jest nastawienie, z jakim te praktyki wypełniamy, co Jezus podkreślił w objawieniu 15 lutego 1926 r.:
  To jest prawda, moja córko, ze wiele dusz zaczyna, lecz mało kto kończy, i ci, którzy kończą, mają za cel otrzymać przyrzeczone łaski; Ja jednak wolę, żeby odprawiali pięć pierwszych sobót miesiąca w celu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu twojej Matki Niebieskiej, niż żeby odprawiać piętnaście bezdusznie i z obojętnością…
  W tym roku na Nabożeństwa Fatimskie zapraszamy w pierwsze soboty miesiąca … w najbliższą sobotę Msza Święta i procesja fatimska w dół do kapliczki na Ostrówku. W trakcie drogi różaniec przy kaplicy nabożeństwo majowe i zakończenie nabożeństwa. Nie będzie procesji z powrotem do kościoła.
 13. Zapowiedzi Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
  Krzysztof Mariusz Gilarski Stanisława i Marii zd. Chudzik – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
  i Magdalena Maria Lasek c. Mariana i Marii zd. Koprowicz – panna – zamieszkała w Jarosławiu parafia OO. Dominikanów. Zapowiedź II.
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
 14. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: Kasprzak Mieczysław, Brzozowski Grzegorz, Kuś Elżbieta, Mroczka Maria, Lewandowska Danuta, Bernal Dariusz, Buczek Franciszek, Wojtowicz Krystyna, Kasprzak Henryk