II Niedziela Wielkanocy

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie  – Miłosierdzia Bożego             23.04.2017 r.

 1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać.
  Prosimy o przynoszenie skarbonek wielkopostnych „Caritas”
 2. W odpowiedzi na wielokrotne apele Ojca Świętego Franciszka w Niedzielę Miłosierdzia, 23 kwietnia to jest dzisiaj – w polskich kościołach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. Decyzję o zbiórce podjęli polscy biskupi podczas 375. Zebrania Plenarnego.
 3. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).
 4. Dzisiaj odpust w Skołoszowie – suma o godz. 10.30
 5. Dzisiaj po południu Msza św. o godz. 17.00 i tak będzie przez okres letni.
 6. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 7. Jutro o godz. 13.00 pogrzeb + Krzysztofy Sebastianka
 8. Jutro po mszy św. zapraszamy Członków Rady Duszpasterskiej i Akcji Katolickiej do rozebrania Ciemnicy i Grobu Pańskiego
 9. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty.
 10. We wtorek spotkanie uczniów kl. I Gimnazjum
 11. W piątek spotkanie grupy duszpastersko – liturgicznej
 12. W sobotę (29 kwietnia) liturgiczne święto św. Katarzyny Sieneńskiej. Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
 13. W najbliższą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
 14. W sobotę po Mszy św. spotkanie dla młodzieży.
 15. . Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
 16. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej dzień I Komunii świętej O godzinie 11.00 Uroczystość I Komunii świętej. Bardzo proszę, aby cztery pierwsze ławki zostawić dla rodziców dzieci komunijnych. Spowiedź przed I Komunią w sobotę o godzinie 16.00
 17. Lista ofiarodawców z lutego …
 18. Msze święte w tygodniu o godz.18.00
 19. Zapowiedzi Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
  Radosław Grzegorz Skrzypek Zdzisława i Zbigniewy zd. Kosińska – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
  i Anna Anita Duda c. Wiesława i Lidii zd. Nietrzeba – panna – zamieszkała w Morawsku parafia Morawsko. Zapowiedź II.
  Krzysztof Mariusz Gilarski s. Stanisława i Marii zd. Chudzik – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
  i Magdalena Maria Lasek c. Mariana i Marii zd. Koprowicz – panna – zamieszkała w Jarosławiu parafia OO. Dominikanów. Zapowiedź I.
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
 20. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Tymoczko Józef, Sebastianka Marek, Szymczycha Józef, Storek Jan, Baran Joanna, Małysz Bogdan