II Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie  – Miłosierdzia Bożego             23.04.2017 r.

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać.
    Prosimy o przynoszenie skarbonek wielkopostnych „Caritas”
  2. W odpowiedzi na wielokrotne apele Ojca Świętego Franciszka w Niedzielę Miłosierdzia, 23 kwietnia to jest dzisiaj – w polskich kościołach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. Decyzję o zbiórce podjęli polscy biskupi podczas 375. Zebrania Plenarnego.
  3. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).
  4. Dzisiaj odpust w Skołoszowie – suma o godz. 10.30
  5. Dzisiaj po południu Msza św. o godz. 17.00 i tak będzie przez okres letni.
  6. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  7. Jutro o godz. 13.00 pogrzeb + Krzysztofy Sebastianka
  8. Jutro po mszy św. zapraszamy Członków Rady Duszpasterskiej i Akcji Katolickiej do rozebrania Ciemnicy i Grobu Pańskiego
  9. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty.
  10. We wtorek spotkanie uczniów kl. I Gimnazjum
  11. W piątek spotkanie grupy duszpastersko – liturgicznej
  12. W sobotę (29 kwietnia) liturgiczne święto św. Katarzyny Sieneńskiej. Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
  13. W najbliższą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
  14. W sobotę po Mszy św. spotkanie dla młodzieży.
  15. . Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
  16. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej dzień I Komunii świętej O godzinie 11.00 Uroczystość I Komunii świętej. Bardzo proszę, aby cztery pierwsze ławki zostawić dla rodziców dzieci komunijnych. Spowiedź przed I Komunią w sobotę o godzinie 16.00
  17. Lista ofiarodawców z lutego …
  18. Msze święte w tygodniu o godz.18.00
  19. Zapowiedzi Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
    Radosław Grzegorz Skrzypek Zdzisława i Zbigniewy zd. Kosińska – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
    i Anna Anita Duda c. Wiesława i Lidii zd. Nietrzeba – panna – zamieszkała w Morawsku parafia Morawsko. Zapowiedź II.
    Krzysztof Mariusz Gilarski s. Stanisława i Marii zd. Chudzik – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
    i Magdalena Maria Lasek c. Mariana i Marii zd. Koprowicz – panna – zamieszkała w Jarosławiu parafia OO. Dominikanów. Zapowiedź I.
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  20. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Tymoczko Józef, Sebastianka Marek, Szymczycha Józef, Storek Jan, Baran Joanna, Małysz Bogdan