Poniedziałek Wielkanocny

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                     17.04.2017 r.

 

 1. Przedłużamy radość paschalną, radość z faktu, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. On chce się z nami spotykać, napełniać naszą codzienność swoją obecnością, pokrzepiać nasze serca i napełniać nas odwagą do apostołowania, do głoszenia prawdy o Jego zmartwychwstaniu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 11.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Sumą.
 2. Ten tydzień jest zatem jakby przedłużonym dniem świętowania tajemnicy naszego odkupienia. Niech będzie on tak właśnie przeżywany w naszych rodzinach i wśród przyjaciół. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba.
 3. Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek. Radość z dokonanego zbawienia ma się przenieść również na ten grunt.
 4. Msze święte w dni powszednie o godzinie 18.00
 5. W środę i w piątek o 16.00 spotkanie dzieci klasy III szkoły podstawowej – rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do I Komunii św.
 6. W piątek w świetlicy wiejskiej o 17.15 próba zespołu pieśni i tańca Ostrowiacy – grupa średnia a o 18.30 – grupa starsza. Z kolei w sobotę o godz. 10.00 grupa najmłodsza
 7. W piątek spotkanie grupy duszpastersko – liturgicznej
 8. W sobotę spotkanie młodzieży RAM
 9. Przyszła niedziela, przypadająca 23 kwietnia, kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego – rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia ( proszę o przynoszenie skarbonek wielkopostnych).  Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do miłosierdzia Bożego.
  Od przyszłej niedzieli Msza św. po południu o godz. 17.00
  W przyszłą niedzielę odpust w Skołoszowie – Suma odpustowa o godzinie 10.30
 10. Podziękowania dla Pani Barbary Stawarz z rodziną za sponsorowanie renowacji obrazu-feretronu Serca Matki Bożej i Pana Jezusa.
 11. Zapowiedzi Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
  Radosław Grzegorz Skrzypek Zdzisława i Zbigniewy zd. Kosińska – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
  i Anna Anita Duda c. Wiesława i Lidii zd. Nietrzeba – panna – zamieszkała w Morawsku parafia Morawsko. Zapowiedź I.
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
 12. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli wczoraj) jest tzw składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę
  ewentualnie na konto w banku. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu. – Lista ofiarodawców z lutego za tydzień …
 13. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Stopa Adam, Siara Janusz. Bednarz Kazimierz, Szymczycha Marian, Maciaszek Marek,