Niedziela Palmowa

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Męki Pańskiej                              9.04.2017 r.

 

 1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.
 2. Dzisiaj o 13.00 pogrzeb + Józefy Wojtowicz
 3. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach Msza św.
 4. Jutro Msza św. o godz. 7.30
 5. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego

We wtorek spotkanie uczniów kl. II Gimnazjum.

We wtorek po Mszy św. spotkanie ministrantów – obowiązkowe.

We  wtorek po Mszy św. zapraszamy Radę Duszpasterską i Akcję Katolicką do przygotowania  kościoła na święta.

 1. W środę odwiedziny chorych po domach od godziny 9.00 . Spoza listy proszę zgłosić chorych w zakrystii.
 2. W środę Msza św. o godz. 18.00 a po Mszy św. plenerowa Droga Krzyżowa – prosimy członków OSP o zabezpieczenie trasy …
 3. W Wielki Czwartek w godzinach przedpołudniowych w bazylice katedralnej zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma świętego.
  Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne rozpocznie się u nas o godz. 18.00 Po Mszy Świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00
  Lista adoracji wywieszona jest na tablicy ogłoszeń.
  Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W Wielki Czwartek po nabożeństwie spotkanie kandydatów do straży przy Bożym Grobie.

 1. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00.
  W Wielki Piątek droga krzyżowa o godz. 12.00 . Po Drodze krzyżowej rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia.
  Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, śpiew gorzkich żali i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00
  W Wielki Piątek Komunii Świętej udziela się wiernym jedynie podczas liturgii Męki Pańskiej;
 2. Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy mękę Pana Jezusa, dlatego też na znak jedności z Nim zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Możemy w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa tylko, aby się trochę pożywić. Niech post w tym dniu nie będzie dla nas jedynie obowiązkiem, lecz niech stanie się wyrazem naszej miłości do Tego, który za nas oddał swoje życie. Zachęcamy również, by także w sobotę zachować wstrzemięźliwość w spożywaniu posiłku, co pozwoli nam z tym większą radością w sercu zasiąść do wielkanocnego stołu w niedzielny porane
 3. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00.
  W Wielka Sobotę poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 10.00 i 14.00
  Wigilię Paschalną – stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego – rozpoczniemy w Wielką Sobotę wieczorem o godz. 19.00. Na liturgię prosimy przyjść ze świecami, za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W przyszłą niedzielę procesja rezurekcyjna o godz. 6.00 i Msza św.
  Następna Msza św. w dzień Zmartwychwstania o godz. 11.00 – nie ma mszy św. popołudniowej.
 5. W poniedziałek wielkanocny Msze św. o godz. 8.00 i 11.00 – nie ma mszy św. popołudniowej.
 6. Zachęcamy do zaangażowania w przeżycie najważniejszych dni w ciągu roku.
 7. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli za tydzień ) jest tzw składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto w Banku. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
 8. Ogłoszenie Pani Dyrektor ZS w Ostrowie …
 9. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian:w czwartek zapraszamy tych którzy nie byli w sobotę

Do pobrania: