V Niedziela Wielkiego Postu

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                         2.04.2017 r.

 

 1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. W czasie paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny.
 2. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.
 3. Dzisiaj po Sumie spotkanie rodziców dzieci klasy III Sz. P.
 4. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach.
 5. Dzisiaj o 15.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym.
 6. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego..
 7. We wtorek spotkanie uczniów kl. III gimnazjum – rozpoczynamy Mszą św.
 8. W środę zbiórka ministrantów.
 9. W czwartek spowiedź parafialna przed świętami od godz. 15.00 do 18.00 z przerwą o 16.30
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Msza św. o 18.00
  W czwartek spotkanie Akcji Katolickiej.
 11. W piątek o godzinie 18.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.  W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą.
  Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00
 12. Msze święte w tygodniu o godz. 18 z wyjątkiem soboty. W sobotę Msza św. o godz. 7.30
 13. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Mateusza. Poświęcenie palm i procesja z palmami – przed sumą.
 14. Są do nabycia są paschaliki i baranki w cenie 7 zł. Zarówno świeca, jak i baranek są symbolem zmartwychwstałego Chrystusa.
 15. Ogłoszenie w sprawie Zespołu Pieśni i Tańca „Ostrowiacy”. Zapisy w szkole, spotkanie w domu ludowym w piątek o 19.00 …
 16. Koszenie cmentarza: składka roczna 10 zł – podpisana w kopercie na tace …
 17. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali … W tym tygodniu prosimy parafian: Gwóźdź Damian, Witka Michał, Szymczycha Wiesław, Wojciechowski Mieczysław, Czyż Stanisław, Czerwiński Stanisław, Wiszyński Mieczysław

Ponadto: Stopa Andrzej, Suchy Jan, Grabski Janusz, Szymczycha Krzysztof, Jędrzejko Kazimierz, Sebastianka Julian, Chamuła Stanisława, Kozioł Jan, Siwoń Stanisław, Szymczycha Stanisław, Gołębiowski Zbigniew, Usiądek Jarosław, Wojciechowski Stanisław, Kosiński Paweł, Stopa Jan – do sprzątania na zewnątrz