IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu                     26.03.2017 r.

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. Dzisiejsza niedziela przykrywa wspomnienie Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy. Wspomnienie Dobrego Łotra od 2009 roku obchodzimy w Kościele jako Dzień Modlitw za Więźniów.
  3. Dzisiaj o 15.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym.
  4. Od jutra Msze święte w dni powszednie o godzinie 18.00
  5. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  6. We wtorek spotkanie uczniów kl. I gimnazjum – rozpoczynamy Mszą św.
  7. W środę zbiórka ministrantów.
  8. W środę po Mszy św. spotkanie Rady Duszpasterskiej
  9. W piątek o godzinie 18.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  10. W piątek spotkanie grupy duszpastersko – liturgicznej.
  11. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek.
    Msza św. o godz. 00
  12. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach.
  13. Za tydzień po Sumie spotkanie rodziców dzieci klasy III Sz. P.
  14. Są do nabycia są paschaliki i baranki w cenie 7 zł. Zarówno świeca, jak i baranek są symbolem zmartwychwstałego Chrystusa.
  15. Zapowiedzi Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
    Karol Frankiewicz Antoniego i Danuty – kawaler – zamieszkały w Wiązownicy parafia Wiązownica
    i Malwina Homa c. Józefa i Haliny – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II.
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  16. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: … W tym tygodniu prosimy parafian:  Kotyla Weronika, Gwóźdź Andrzej, Siara Józef, Czyż Piotr, Homa Marian.