III Niedziela Wielkiego Postu

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu                      19.03.2017 r.

 

 1. Dzisiaj o 15.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Nowenna do Św. Józefa po Gorzkich Żalach.
 1. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msza Święta o godz. 00 . Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci.
 1. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
 1. We wtorek spotkanie uczniów kl. II gimnazjum – rozpoczynamy Mszą św.
 1. W środę zbiórka ministrantów.
 1. W piątek o godzinie 17.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 1. W piątek spotkanie grupy duszpastersko – liturgicznej.
 1. W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta w naszym kościele o godz. 17.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.
 1. W sobotę spotkanie młodzieży po Mszy św.…
 1. Są do nabycia są paschaliki i baranki w cenie 7 zł. Zarówno świeca, jak i baranek są symbolem zmartwychwstałego Chrystusa.
 1. Proszę o wpłacanie na Prenumeratę Tygodnika Niedziela na II kwartał po 65 zł
 1. Zapowiedzi Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
  Karol Frankiewicz Antoniego i Danuty – kawaler – zamieszkały w Wiązownicy parafia Wiązownica
  i Malwina Homa c. Józefa i Haliny – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I.
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
 1. Ogłoszenie Pani Dyrektor szkoły w Ostrowie …
 2. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli dzisiaj) jest tzw składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę
  ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu. … Lista ofiarodawców ze stycznia :
 1. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali : … W tym tygodniu prosimy parafian: Wiech Józef, Blok Zbigniew, Ciubra Jan, Chamuła Jan, Chamuła Paweł