II Niedziela Wielkiego Postu

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu                        12.03.2017 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.
 2. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Dziś o godzinie 15.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z kazaniem rekolekcyjnym. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św.
  Dzisiaj zakończenie rekolekcji …
 3. Jutro przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
 4. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego .
 5. We wtorek spotkanie uczniów kl. III gimnazjum – rozpoczynamy Mszą św.
 6. W piątek o godzinie 17.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do licznego udziału.
 7. W piątek spotkanie grupy duszpastersko – liturgicznej.
 8. Młodzież która chce wziąć udział w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Ustrzykach Dolnych zapraszamy w sobotę na spotkanie po Mszy św.
 9. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę
  ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
 10. Proszę o wpłacanie na Prenumeratę Tygodnika Niedziela na II kwartał po 65 zł
 11. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Trelka Augustyn, Trelka Wiesław, Poliszak Edward, Kubaka Henryk, Hołowacz Bogusława