II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu                        12.03.2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.
  2. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Dziś o godzinie 15.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z kazaniem rekolekcyjnym. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św.
    Dzisiaj zakończenie rekolekcji …
  3. Jutro przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
  4. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego .
  5. We wtorek spotkanie uczniów kl. III gimnazjum – rozpoczynamy Mszą św.
  6. W piątek o godzinie 17.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do licznego udziału.
  7. W piątek spotkanie grupy duszpastersko – liturgicznej.
  8. Młodzież która chce wziąć udział w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Ustrzykach Dolnych zapraszamy w sobotę na spotkanie po Mszy św.
  9. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę
    ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  10. Proszę o wpłacanie na Prenumeratę Tygodnika Niedziela na II kwartał po 65 zł
  11. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Trelka Augustyn, Trelka Wiesław, Poliszak Edward, Kubaka Henryk, Hołowacz Bogusława