I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu                         5.03.2017 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca… zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  1. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Dziś o godzinie 15.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św.
  2. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  3. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia. Niech wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy w czwartek pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE SZKOLNE W OSTROWIE – 9 – 10.03.2017

9 marca (czwartek)

Szkoła Podstawowa (od 0 do V klasy):

815 – Konferencja dla klas 0 – V Szkoła Podstawowa (w Szkole)

1000 – Droga Krzyżowa w kościele

VI klasa SP i Gimnazjum:

1100 – Droga Krzyżowa w kościele

Konferencja

Możliwość spowiedzi

10 marca (piątek)

815 – Konferencja dla SP (od 0 do V klasy) w kościele

1000 – Eucharystia dla wszystkich

1100 – Konferencja dla VI klasy i Gimnazjum w kościele

WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE W OSTROWIE: 9-12.03.2017

9 marca – czwartek (Miłość)

1700 – Msza św. Z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

2000 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o miłość

10 marca – piątek  (Grzech)

1700 – Droga Krzyżowa i Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

2000 – Adoracja Krzyża z uwielbieniem ran Chrystusa

11 marca – sobota  (Zbawienie)

900 – Msza św. z nauką dla starszych i chorych z możliwością przyjęcia Sakramentu Chorych

1700 – Msza św. z nauką ogólną

2000 – Modlitwa wstawiennicza z prośbą o uwolnienie i uzdrowienie

12 marca – niedziela  (Przyjęcie Jezusa)

800 – Msza św. z nauką rekolekcyjną.
Po Mszy św. nauka stanowa dla małżonków i rodziców

1100 – Msza św. z nauką rekolekcyjną.
Po Mszy św. nauka stanowa dla małżonków i rodziców

1500 – Gorzkie Żale z nauką rekolekcyjną

1600– Msza święta bez kazania

1. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.
  2. Młodzież która chce wziąć udział w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Ustrzykach Dolnych w dniach od 7.04 do 9.04 zapraszamy w sobotę na spotkanie rekolekcyjne..
  3. Ogłoszenie ze Starostwa …
  4. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Kędzierski Jan, Buk Paweł, Trelka Jan, Czech Kazimierz, Pasaj Aneta