VI Niedziela Zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Zwykła                                             12.02.2017 r.

 

 1. Dzisiaj po mszy św. popołudniowej w naszej parafii rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Zapraszamy młodzież która ukończyła gimnazjum.
 2. Jutro o godz. 13.00 pogrzeb + Katarzyny Wilk
 3. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Ci urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia, bardzo wykształceni podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do kraju Chazarów na Krymie, do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański pisany alfabetem greckim (głagolicę). Cyryl przetłumaczył Pismo Święte na język staro-cerkiewno-słowiański.
 4. We wtorek modlitwy „Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego oraz spotkanie uczniów kl. II Gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 5. W środę po mszy św. zbiórka ministrantów
 6. W piątek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie modlitewno – liturgiczne dla dorosły
 7. W sobotę po mszy św. spotkanie dla młodzieży RAM
 8. W sobotę po mszy św. spotkanie Rady Duszpasterskiej
 9. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę
  ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
 10. Kilka zdań podsumowani za 2016 r. : Zakończone zostało wykonywanie ławek, całkowity koszt zamknął się kwotą 110 800 zł ; tzw sponsorzy złożyli 73 950 zł. W ubiegłym roku wykonaliśmy także docieplenie stropu dzięki 80 % dotacji z WFOŚiGW, ( może w tym roku uda się pozyskać środki na okna i drzwi ) widoczne są już pierwsze efekty docieplenia ( roczny koszt ogrzewania kościoła to ok. 8 500 zł ) teraz będzie trochę mniej ; został wykonany remont pieca w kościele na kwotę 6 500 zł. Spłacono także dług za impregnację posadzki. Sprawa organów …W 2016 roku parafianie złożyli 110 980 zł a na koniec 2016 roku jest 80 365
 11. Ogłoszenie o akcji charytatywnej …
 12. Ogłoszenie Pana Wójta
 13. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali-

W tym tygodniu prosimy parafian: Blok Marian, Pasaj Marek, Krowicki Franciszek, Chamuła Stanisław, Gilarski Stanisław