V Niedziela Zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Zwykła                                               7.02.2017r.

 

 1. Dzisiaj piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii i jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca, zmiata tajemnic różańcowych :
  Róże kobiet po Mszy św. o godz. 8.00
  Róże mężczyzn po Sumie.
 2. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Agaty, dziewicy i męczennicy błogosławić soli.
 3. We wtorek spotkanie uczniów kl. III Gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 4. W środę po mszy św. zbiórka ministrantów
 5. W piątek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie modlitewno – liturgiczne dla dorosłych.
 6. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej.
 7. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.
 8. W sobotę o godz. 17.00 spotkanie dla młodzieży RAM
 9. Za tydzień po mszy św. popołudniowej rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński …
 10. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: … W tym tygodniu prosimy parafian: Duda Tadeusz, Kwaśny Grzegorz, Pasaj Jan, Pasaj Krzysztof, Niemiec Franciszek
 11. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.