Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Ogłoszenia duszpasterskie; Świętej Bożej Rodzicielki Maryi                1.01.2017  r.

1. Dzisiaj rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2017, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy Świętej jak w każdą niedziele.
  2. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie kleryka z WSD z Przemyśla – Po Nabożeństwie spotkanie z członkami Dzieła Pomocy Powołaniom.
  3. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła.
  4. Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych wyjątkowo za tydzień:
    Róże kobiet po Mszy św. o godz. 8.00
    Róże mężczyzn po Sumie
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Prosimy o miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. W sobotę prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem.
  6. Wyjątkowo w czwartek odwiedziny chorych po domach od godz. 9.oo
  7. W czwartek spotkanie Akcji Katolickiej, rozpoczynamy Mszą św.
  8. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte ja w niedzielę. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.
  9. W sobotę ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.
    9.00 – od „Czwórki” do numeru ok. 250.
    Prosimy przygotować : krzyż, świecę, wodę święconą, Pismo święte.
  10. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus.
  11. Okres Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas spotkań opłatkowych. Zapraszamy członków grup z naszej parafii na takie spotkanie, które odbędzie się dni 15 stycznia, o godz. 17.00. Koszt 20 zł – można zapłacić w zakrystii
  12. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali:
    W tym tygodniu prosimy parafian: Blok Kazimierz, Trąd Artur, Blok Marek, Duda Henryka, Duda Andrzej.