Świętego Szczepana

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie; Świętego Szczepana                                    26.12.2016  r.

 1. Dzisiaj drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte o godz. 8.00 i 11.00. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczeni i wydziałów teologicznych w Polsce.
 2. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta.

We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.

W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.

W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

 1. Jeszcze w tym tygodniu – w sobotę – zakończymy rok kalendarzowy 2016. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 16.00.
 2. W środę w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Plan wizyty:
  środa: od nr 1 do krzyżówki
  czwartek: od krzyżówki do około nr 120
  piątek: od 120 do około nr 180
  Prosimy przygotować : krzyż, świecę, wodę święconą, Pismo święte.
 3. W niedzielę rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2016, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój oraz będziemy gościć kleryka z WSD z Przemyśla
 4. Pierwszego stycznia I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych będzie jednak w drugą niedzielę (8.01)
 5. Podziękowania za przystrojenie kościoła na święta
 6. Sprzątanie kościoła: W piątek kościół sprzątali: …… W tym tygodniu prosimy parafian: Leśniowski Tadeusz, Słysz Tadeusz, Gil Marian, Blok Marian, Maciaszek Łucja.
 7. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.