IV Niedziela Adwentu

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Adwentu                                  18.12.2016 r.

 

 1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia – wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu. Weźmy udział w roratach, które w naszym kościele są odprawiane godz..6.30
 2. Skorzystajmy z sakramentu Bożego miłosierdzia: spowiedź święta przed każdą Mszą Św. Spowiedź przed świętami jutro o d godz. 15.00 do 18.00.
  Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w środę od godz. 9.00
 1. We wtorek spotkanie uczniów kl. I Gimnazjum – zapraszamy na roraty.
 2. W czwartek do ubierania choinek i szopki zapraszamy Radę Duszpasterską, Akcję Katolicką i młodzież z RAM
 3. W piątek, 23 grudnia przypada rocznica święceń biskupich, a w wigilię dzień imienin ks. Abp Adama Szala, Polecajmy Go w naszych modlitwach.
 4. W piątek ostatnia Msza św. roratnia o godz. 6.30 Nadal towarzyszy nam duch radosnego oczekiwania. W sobotę rano Msza św. rano o godz. 6.30
 5. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.
  Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.00
 1. O północy z soboty na niedzielę zapraszamy na pasterkę. Taca mszalna z „Pasterki” przeznaczona jest: na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia, (SAP 425a).
 2. W niedzielę, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze św. w dzień Bożego Narodzenia będą o godz.00 i 11.00W Boże Narodzenie można zyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.
 1. W poniedziałek 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. będą o godz.00 i 11.00
 2. W poniedziałek, 26 grudnia, składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu, UPJP II w Krakowie i Dom Księży Emerytów.
 3. Na początku adwentu ogłaszałem żeby dzieci zbierały dobre uczynki i zaznaczały je siankiem. Bardzo proszę, aby to sianko przynieść w Boże Narodzenie i podczas Mszy świętej dzieci położą je do żłóbka.
 4. Są jeszcze świece na stół wigilijny.
 1. Jest też do nabycia „Baśń o dobrym człowieku” . Koszt książki to 20 zł. Całkowity dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie Frania Kołodzieja i Emilki Jesic
 2. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli dzisiaj ) jest tzw składka remontowa ( w grudniu na ogrzewanie kościoła ). W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
 3. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary lista ofiarodawców z października:
 4. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: ……………
  W tym tygodniu prosimy parafian: Buczkowski Leszek, Lizoń Kazimierz, Lizoń Augustyn, Roman Mieczysław, Lizoń Mieczysław