III Niedziela Adwentu

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Adwentu                                 11.12.2016  r.

 

 1. Dobiegamy połowy Adwentu. Pod koniec rozpoczynającego się tygodnia, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas?
 2. Wszystkich zapraszamy na roraty, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 6.30 wcześniej o 6.00 Godzinki.
 3. W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych będą rozprowadzane piękne kalendarze OSP Ostrów. Zachęcam do nabycia tych kalendarzy.  Chodzi tutaj oczywiście o wsparcie działalności OSP Ostrów.
 4. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.
 5. We wtorek spotkanie uczniów kl. II Gimnazjum – zapraszamy na roraty.
 6. Od piątku, 16 grudnia, nowenna do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!
 7. W piątek o 18.00 spotkanie grupy duszpastersko-liturgicznej.
 8. W sobotę o 18.00 spotkanie grupy młodzieżowej RAM.
 9. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii w następny poniedziałek – 19.12
 10. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca.

Opłatki  na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii pod  chórem.

Świece Caritas na stoliku. Kupując świecę, fundujemy posiłek dla biednych dzieci.

 1. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską  w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli za tydzień ) jest tzw składka remontowa ( w grudniu na ogrzewanie kościoła ). W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
 2. W ostatnich miesiącach zostało wykonane docieplenie stropów w naszym kościele, dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska – stosowna tablica na tablicy ogłoszeń.
 3. W minionym tygodniu otrzymaliśmy List gratulacyjny od Pana Prezydenta RP za włączenie się do akcji Narodowego Czytania „Quo vadis „
 4. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: … W tym tygodniu prosimy parafian: Czyż Marek, Wilk Danuta, Kubaka Mieczysław, Majkut Halina, Roman Józef.