II Niedziela Adwentu

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie:  II Niedziela Adwentu                                 4.12.2016 r.

 1. Dzisiaj pierwszą niedziele miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.
  Róże Kobiet rano po Mszy św. o 8.00.
  Róże Mężczyzn po na Sumie.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 3. We wtorek spotkanie uczniów kl. III Gimnazjum – zapraszamy rano na Rorat …
 4. W czwartek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 6.30 i 17.00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca.
 5. Na Mszy św. o godz. 17.00 dzieci klasy III otrzymają medaliki NMP jak kolejny etap przygotowania do I Komunii św.
 6. W piątek o 18.00 spotkanie formacyjne grupy Duszpastersko – Liturgicznej.
 7. W sobotę o 18.00 spotkanie formacyjne RAM.
 8. Spróbujmy znaleźć czas na uczestnictwo w Mszach św. roratnich, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 6.30 – wcześniej o 6.00 godzinki.
 9. W zakrystii pod chórem są do nabycia opłatki na stół wigilijny.
 10. Zachęcamy do nabywania świece na stół wigilijny. Kupując świecę, fundujemy obiad dla biednych dzieci. ( 7 zł).
 11. Przyjmujemy prenumeratę na przyszły rok: Niedziela I kwartał 2015 r. po 65.00
 12. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: …. W tym tygodniu prosimy parafian: Ośmak Zbigniew, Blok Józef, Gałęza Andrzej, Ośmak Józef, Gilarski Janusz
 13. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie głosić innym zbawienie i wołać: Przyjdź, Panie Jezu!