I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie 1 Niedziela Adwentu    27.11.2016 r.

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Idźcie i głoście”.
  2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.30; będą one poprzedzone wspólnym śpiewem godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 6.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.
  3. W środę o godz. 17.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. W czwartek zapraszamy na Mszę Świętą w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania o godz. 17.00 ( msza św. tylko po południa),
  6. W czwartek Spotkanie Akcji Katolickiej – rozpoczniemy Mszą świętą, ciąg dalszy na
  7. W pierwszy piątek zapraszamy na Msza Święta ku czci NSPJ o godz. 17.00 (Msza św. tylko po południu) a wcześniej spowiedź od 16.30 W piątek odwiedziny chorych po domach od godz. 9.00
  8. W pierwszą sobotę zwrócimy się w ufnej modlitwie za wstawiennictwem Maryi. Mszą św. rano o 6.30, natomiast na 17.00 zapraszamy na spotkanie młodzież.
  9. Za tydzień pierwszą niedziele miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych:
    Róże Kobiet rano po Mszy św. o 8.00.
    Róże Mężczyzn po na Sumie.
  10. Za tydzień, wzorem poprzednich lat, w drugą niedzielę adwentu jest dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie; zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
  11. Ofiarodawcy z miesiąca września …
  12. Sprzątanie kościoła … W tym tygodniu prosimy parafian : Kosiński Marian, Dominik Paweł, Szymczycha Mieczysław, Czyż Jan, Pańczyszyn Józef
  13. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia.