Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2016

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość J. Chr. Króla Wszechświata            20.11.2016 r.

 

 1. Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Dzisiaj dokonamy Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana!
 2. Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Jest to ruch świeckich katolików, zaangażowanych nie tylko w życie parafii czy diecezji, lecz również, a może przede wszystkim w życie społeczne. Kierujemy zaproszenie do dorosłych parafian, aby dołączyli do oddziału Akcji Katolickiej.
 3. We wtorek natomiast przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej
 4. We wtorek spotkanie formacyjne uczniów kl. I Gimnazjum
 5. W środę Msza św. rano o 7.30
 6. W piątek spotkanie formacyjne grupy duszpastersko – liturgicznej
 7. W sobotę po Mszy św. spotkanie RAM
 8. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny rok liturgiczny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży.
 9. Przyszła niedziela to I niedziela Adwentu. Msze święte tak jak w każdą niedzielę 8.00;
  00 i 16.00
 10. W przyszłą niedzielę spotkanie rodziców uczniów kl. III szkoły podstawowej
 11. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli dzisiaj) jest tzw. składka remontowa – na dach. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę lub na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
 1. Lista ofiarodawców z miesiąca września za tydzień …
 2. Podziękowania dla Państwa Marii i Wiesława Storków za ufundowanie obrusów do kościoła oraz dla Pana Henryka Barana za materiał na studnię
 3. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: … W tym tygodniu prosimy parafian: Broda Rafał, Grabski Marian, Maciaszek Leszek, Mołoń Bronisław, Baran Henryk,
 4. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.