XXXIII Niedziela Zwykła – 13.11.2016

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła   13.11.2016 r.

 

 1. Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku.
 2. Msza św. w tygodniu o godz. 17.00 z wyjątkiem środy – w środę o 18 tej
  Po Mszy św. modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. We wtorek spotkanie formacyjne uczniów kl. II Gimnazjum.
 4. W piątek przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc, która zginęła 18 XI 1914 roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety.
 5. W piątek spotkanie formacyjne grupy duszpastersko-liturgicznej
 6. W sobotę – 19 listopada odbędzie się Pielgrzymka Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży do Krakowa-Łagiewnik z racji Uroczystości Chrystusa Króla, patronalnego święta gdzie nastąpi uroczysty Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 7. W sobotę spotkanie formacyjne młodzieży RAM
 8. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.
 9. W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, we wszystkich świątyniach Kościoła katolickiego w Polsce, każdy będzie mógł osobiście i razem z domownikami, we wspólnocie zgromadzenia liturgicznego, dokonać aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Dlatego trzeba, byśmy wszyscy od zaraz podjęli trud duchowego przygotowania. Nie można bowiem sprowadzić Jubileuszowego Aktu tylko do wypowiedzenia formuły słownej. Trzeba treść Aktu poznać, w sercu rozważyć i przyjąć.
 10. W przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.
 11. Podziękowania Dyrekcji szkoły . . . .
 12. Podziękowania za prace przy studni na placu przykościelnym Panom: Andrzej Chudzik, Wacław Krawiec, Mazur Janusz, Mieczysław Szymczycha, Franciszek Niemiec, Grzegorz Skrabiński, Wiesław Storek (pracował ciągnikiem rolniczym), Julian Baran (pracował wózkiem widłowym użyczonym przez Henryka Barana), Józef Grygar
 13. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli za tydzień) jest tzw. składka remontowa – na dach kościoła. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę lub na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
 14. Sprzątanie kościoła: … W tym tygodniu prosimy parafian; Sabat Piotr, Krawiec Wacław, Sebastianka Zbigniew, Jędrzejko Tadeusz, Michalicha Władysław.
 15. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.